. Павлівська ЗОШ I-II ступенів - Основні завдання та напрямки роботи
Павлівська загальноосвітня школа I-II ст.
Понеділок, 21.09.2020, 13:42
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Захист прав дитини
Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ Ќацґональна гарЯча лґнґЯ

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 161

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

                                                                     

                                                                              Затверджую

                                                        Директор Павлівської ЗОШ І-ІІ ступенів

                                                                                 Л.П.Горбенко

                                                                                 01.09.2017 року

 

 

ПЛАН

роботи шкільної бібліотеки

Павлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

Богодухівської районної ради Харківської області

2017/2018 навчальний рік

 

І. Вступ

 

         Формування інформаційно-комунікативного середовища потребує створення в Україні сучасної освітньої системи, складовою якої є шкільна бібліотека. Стрімкий розвиток нових інформаційних технологій актуалізував проблему підвищення якості бібліотечно-інформаційного обслуговування учнів і вчителів, від рівня яких залежить досягнення нової якості освіти.

         Сьогодні і в Україні триває процес становлення нової  системи освіти та виховання, зорієнтований на входження у світовий освітній простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії та практиці навчально-виховного процесу. У таких умовах шкільній бібліотеці необхідно не лише орієнтуватись у широкому спектрі сучасних інноваційних технологій, ідей, шкіл, напрямів, а й популяризації читання. Прес-конференції; урочисте відкриття виставок, тижні книги і дні бібліотеки, святкування знаменних дат у житті бібліотечної громадськості – без цього вже немислима робота сучасної шкільної бібліотеки та розвиток її як соціального інституту.

         Книга – невичерпне джерело знань. Однак відкриває вона свої скарбниці тільки тим, хто вміє читати. Сучасний учень не може самореалізуватись без належного інформаційного простору. Тому пріоритетним напрямом діяльності шкільної бібліотеки є формування грамотного користувача з високим рівнем інформаційно-бібліографічної культури. Сучасним школярам дуже важко орієнтуватись в надмірному потоці інформації. І тому необхідно всьому шкільному педагогічному колективу формувати активного, самостійного, творчого мислення учнів. Їм потрібно допомагати позбутися шаблонного, стереотипного мислення, стандартних установок.

         Сьогодні, як ніколи, необхідно донести до юного покоління вічні людські цінності, створити середовище духовності й творчості. І тому бібліотека залишається тим місцем, де культуру спілкування, читання і просто загальну культуру зберігають і культивують.

         Головне завдання бібліотеки – привчити учнів до систематичного відвідування бібліотеки, роботи з книгою.

         Саме масові та групові форми роботи сприяють найбільшому заохоченню до відвідування бібліотеки учнями всіх класів. У школі вже стало традицією проводити масові свята: День учителя, свято святого Миколая, Новий рік, День захисників Вітчизни, Міжнародний жіночий день 8 Березня, посвячення у читачі учнів 1 класу, свято гумору, День Перемоги, ювілеї письменників та поетів, вечори запитань та відповідей і т.д..

         З метою інформування користувачів про склад фонду бібліотеки у школі постійно проводяться найрізноманітніші види книжкових виставок: постійно діючі – «На допомогу класним керівникам», «Історія рідного краю», «Природа і ми», «У світі цікавого» та інші. До всіх державних свят, подій та літературних ювілеїв також влаштовуються виставки книг, творчих робіт, малюнків та статей за темою.

         Цікавою формою роботи популяризації книги є презентація, яка містить комплекс заходів: виступи бібліотекарів, виставки, бібліографічні огляди.

         Протягом року проведені презентації книг Всеволода Нестайка, Дж. М. Баррі та книги «20 сучасних письменників України». Важливе питання у виховному процесі колектив школи надає екологічному вихованню.

         Бібліотечний фонд налічує достатню кількість різноманітної літератури про природу, життя тварин та рослин. Ця тема є провідною у творчості місцевої поетки Н.М. Церковної.

         З великим інтересом учні приймають участь у різноманітних творчих конкурсах, вікторинах, предметних тижнях і бібліотека при цьому забезпечує їх необхідною літературою.

         В 2015/2016 навчальному році шкільна бібліотека забезпечувала навчальний процес всіма необхідними підручниками на 82%, сприяла розвитку рідної мови, набуванням знань з усіх основ наук. Також була списана література на суму 900 гривень.

         Медпрацівники та вчителі стали більш активно працювати з науковою, довідковою та періодичною літературою під час підготовки позакласних заходів.

         І це дає свої позитивні результати. Учні школи Кривошея С., Лисицька К., Артамонов А., Микитенко З. стали переможцями творчих районних конкурсів, а учениця 7 класу Лисицька К. перемогла у шкільному турі Всеукраїнського конкурсу «Кращий читач року». Потім вона взяла участь у районному турі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України» за що отримала 1 місце серед учнів 7 класів та стала учасником обласного конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2016» («Найкращий читач України»).

         З перших років навчання у школі колектив вчителів та бібліотекар залучають дітей до участі в гуртках «Книжкова лікарня», «Театр книги».

         Ефективним засобом реклами бібліотеки є проведення днів тижня бібліотеки, до якого виготовляються емблеми, рекламні гасла, організовуються конкурси, вікторини.

         Актуальною проблемою є формування та збереження бібліотечного фонду. В цьому році традиційно проводилася акція «Моя родина – бібліотеці», залучалися спонсори та меценати, які здатні забезпечити новою літературою потреби учнів. Була проведена виставка, присвячена патріотичному вихованню та козацькому руху на Україні, а також приурочена нашим односельцям учасникам АТО.

         В 2015/2016 навчальному році бібліотека визначала такі важливі напрямки роботи:

 • активізувати героїко-патріотичне виховання, пробуджувати інтерес до історичного минулого нашого народу;
 • виховання готовності служити Батьківщині, поваги до державних символів;
 • націлювати і формувати в учнів навики і розвиток здібностей протистояти неординарним ситуаціям, зміцнювати силу волі, підвищувати інтелектуальний і освітній рівень;
 • розвивати і удосконалювати партнерство бібліотекаря і вчителя в реалізації особистісно-орієнтованого навчання, впроваджувати інтерактивні технології;
 • популяризувати та презентувати твори художньої літератури про українсько-визвольний та патріотичний рух на Україні в усі часи.

Протягом навчального року були проведені такі масові заходи:

 • оглядів літератури – 4;
 • обговорення книг – 8;
 • літературні свята – 3;
 • зустрічі з цікавими людьми – 2.

Виходячи з основних принципів виховання, робота бібліотеки була націлена за такими пріоритетними напрямками:

 • патріотичне;
 • морально-естетичне;
 • правове;
 • краєзнавче.

ІІІ. Діяльність шкільної бібліотеки щодо сприяння гуманізації, гуманітаризації навчально-виховного процесу та духовному ставленню школяра

 1. Розробити «Правила користування бібліотекою Павлівською ЗОШ І-ІІ ст..
 2. Комплектувати фонд бібліотеки згідно з потребами учбового процесу.

Протягом року.

 1. Оформити передплату періодичних видань на І та ІІ півріччя поточного року.
 2. Вивчати читацькі інтереси, динаміку читання школярів, залучати учнів до планового читання літератури за рекомендаційними списками.

Протягом року.

 1. Проводити з читачами індивідуальні бесіди з метою виявлення їх інтересів та вподобань.

Протягом року.

 1. Проводити «День бібліотеки».

Щовівторка.

 1. До Всеукраїнського дня бібліотек провести літературне свято «Книга відкриває світ».
 2. Організовувати книжкові виставки, огляди літератури та презентації, що сприяють удосконаленню навчально-виховного процесу.
 3. Організувати виставку науково-популярної літератури для учнів 5-9 класів «Тим, хто хоче поглибити свої знання».
 4. Провести цикл бесід з учнями 1-7 класів
 • «Як читати газету» - (2-3кл.)
 • «Як написати реферат» - (7-9кл.)

Жовтень.

 • «Як працювати з довідковою літературою» - (5-9кл.)
 • «Періодичні видання для молодших школярів» - (1-4кл.)
  1. Провести бібліотечні уроки:
 • «З чого зроблена книга» - (2-5кл.)
 • «Українські казкарі» - (1-6кл.)
 • «З історії виникнення бібліотек в Україні» - (7-9кл.)
 • «Як вести щоденник читача» - (5-9кл.)
 • «Українські поети – дітям» -(1-6кл.)
 1. Провести загальношкільний конкурс «Кращий читач року» - (6-7кл.)                                                                         Квітень.
 2. Випустити інформаційний стенд «Новинки для вчителів-предметників»

 

ІV. Масова робота з читачами

 1. Обновити постійні виставки «На допомогу класному керівнику», «Бережи здоров’я з молоду», «Пишаємося нашими односельцями», «Є така держава Україна».

Серпень – вересень.

 1. Зробити нові тематичні виставки:
 • «Незалежній Україні – слова нині і вовік»
 • «Доземний уклін тобі, учителю»
 • «Рідна мова – дивна дивина!» - до Дня української писемності та мови.
 • «Жнива скорботи» - до Дня пам’яті жертв голодомору.
 • «Герої майдану – житимуть у віках»
 • «З Новим роком та Різдвом Христовим».
 • «Рідна мово, єдина любове» - до Міжнародного дня Рідної мови.
 • «Воістину небесна і земна» - до Міжнародного жіночого дня.
 • «Бути здоровим – престижно» - до Всесвітнього дня здоров’я.
 • «Чорнобиль – гірка печаль і вічний смуток».
 • «Велика Вітчизняна – час і пам’ять» - до Дня Перемоги.
 1. Тематичне читання «Повчання дітям Володимира Мономаха» (5-9кл.).
 2. Провести літературні ранки :
 • «Книга відкриває світ» (5-7кл.).
 • «Літературна творчість наших односельців» (4-9кл.)
 • «Патріотичні мотиви у творчості сучасних поетів та письменників» (1-9кл.)
 • «Лесин віночок» - присвячується творчості Л.Українки (2-5 кл.).
 • «Кобзареві рядки» (1-9кл.)
 1. Провести загальношкільний турнір знавців рідної мови. (5-8кл.)
 2. Провести Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. (1-9кл.)
 3. Провести групові бесіди, диспути та обговорення прочитаних книг.

Протягом року.

 1. Провести театралізовану виставку «Ми книголюби» за творами сучасних дитячих письменників. (5-9кл.).
 2. Надавати інформаційну підтримку предметним тижням та всім заходам, які проводяться в школі.

Протягом року.

 1. Провести літературно-розважальне свято «Карнавал літературних героїв» (1-9кл.)
 2. Проводити свята для учнів 1-4 класів:
 • «Посвята у читачі» (1кл.)
 • «Свято казки» (1-4кл.)

Грудень.

 • «Прощавай, Букварику» (1кл.)
 • «Прощавай, початкова школо!» (4 кл.)

V. Інформаційно-бібліографічна робота

 1. Проводити дні інформації та презентації.
 2. Систематизувати роботу по створенню краєзнавчої, правової, природної та інших картотек.

Протягом року.

 1. Поновити картотеку профорієнтаційного спрямування та випускати інформаційні листки «Куди піти, вчителю», «Цікаві факти з історії наших міст», «Відомості про спортивні та культурні новини».

Протягом року.

 1. Оформити наочність з культури читання у 1-4 класах.
 2. Проводити бесіди про правила користування каталогами та картотеками.

Протягом року.

 1. Презентувати мультимедійну роботу «Як до нас приходять газети та журнали».

VІ. Робота з фондом підручників

 1. Проаналізувати забезпеченість учнів підручниками.
 2. Провести організовану видачу підручників вчителям-предметникам та скласти акти видачі.
 3. По всіх класах провести бесіди про бережливе ставлення до книг.
 4. Активізувати акцію «Живи, книго», підготувати наказ, положення та план заходів.
 5. Організувати по всіх класах пости бережливих та роботу гуртка по ремонту книг.

Вересень – жовтень.

 1. Інформувати батьків про стан збереження підручників їхніми дітьми.

Протягом року.

 1. Вести своєчасну обробку та облік нових надходжень підручників. Вилучати та списувати старі підручники.

Протягом року.

Вхід на сайт

Переклад

Пошук

Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

PISA


Поділитися

Посилання


Copyright MyCorp © 2020 Зробити безкоштовний сайт з uCoz